تبلیغات
بیا بگشای در بگشای دلتنگم - چگونه می توان بهترین همسر دنیا شد(فصل چهارم)

حضرت فاطمه (س)، بهترین الگوی رفتاری

۳ اصل مهم در شکل گیری شخصیت نقش دارد:۱ وراثت ۲ تربیت خانوادگی ۳ جامعه. حضرت فاطمه (س) از این ۳ اصل مهم به طور کامل برخوردار بود و در همسرداری، خانه داری و تربیت فرزند هم از آنها به نحو مطلوبی استفاده کرد.

روایت اول:

روزی حضرت علی (ع) از حضرت فاطمه (س) پرسید: فاطمه جان آیا غذایی موجود است که بیاوری؟ حضرت زهرا (س) فرمود: سوگند به خداوندی که حق و قدر تو را بزرگ شمرد ۳روز است که غذای کافی در منزل نداریم و همان مقدار ناچیز خوراکی را به شما بخشیدم و خودم گرسنگی را تحمل کردم.

امام علی (ع) فرمود: پس چرا اطلاع ندادی؟

حضرت زهرا (س)گفت: پدرم مرا نهی کرده از شما چیزی بخواهم.

روایت دوم:

روزی حضرت زهرا (س) مشغول آرد کردن گندم بودند که شنیدند کسی در می زند. امام حسن و امام حسین (ع) درحالی که مشغول بازی بودند رفتند به سوی در خانه ولی حضرت زهرا (س) فرمودند: بچه ها صبر کنید. این نوع در زدن پدرتان علی (ع) است. بگذارید من می روم و در را باز می کنم. ایشان خودشان را تکاندند و سرووضع شان را مرتب کردند و در منزل را برای شوهرشان باز کردند.

قدم پنجم:

مهارت هایی که باید یاد بگیرید

و اما رسیدیم به یکی از مهم ترین قدم ها برای رسیدن به یک همسر ایده آل. شما باید مهارت های زیادی را داشته باشید؛ مهارت هایی که بتواند در آینده یک مادر نمونه و یک همسر دوست داشتنی از شما بسازد اما آنچه قصد بازگو کردنش را داریم مهارت هایی فراتر از اینهاست. شما تا زمانی که به مهارتی خاص دسترسی پیدا نکنید تفاوت چندانی با سایر زنان اطراف خود ندارید. در این قسمت مهارت های مورد نیازتان و همچنین طریقه کسب این مهارت ها را به شما معرفی می کنیم. درنهایت نیز به مهارت هایی اشاره می کنیم که شما را متفاوت تر از دیگران جلوه می دهند.

ضرب المثل اسپانیایی: اگر خواستی اختیار شوهرت را در دست بگیری اختیار شکمش را در دست بگیر.

مهارت اول:

آشپزی در میان مهارت های مورد نیاز شما حرف اول را می زند و اگر شما بهترین و لذیذترین غذاها را بر سر میز غذا بگذارید، مطمئن باشید زحمت هایتان چند برابر خودش را نشان می دهد. علاوه بر آن روزهایی که به هر دلیلی نتوانستید آشپزی کنید، همسرتان این کمبود را به خوبی حس می کند و درنتیجه قدردان تمام زحمت هایتان خواهد شد. بهترین راه یادگیری این مهارت استفاده از تجربیات مادرتان است.

مهارت دوم:

تمیز نگه داشتن محیط منزل به خصوص آشپزخانه و اتاق غذاخوری یکی از سخت ترین مهارت ها و در عین حال تاثیرگذارترین آنهاست. یادتان باشد غذای همسرتان را هرچه در محیط زیباتر و البته پاکیزه تری سرو کنید طعم غذا لذیذتر خواهد شد و اما ساده ترین راه کسب این مهارت آن است که سعی کنید از ریخت و پاش در محیط های ذکرشده جلوگیری کنید تا اصولا نیازی به تمیز کردن آن نداشته باشید.

مهارت سوم:

این روزها آنقدر سر خانم ها شلوغ شده که دیگر نمی توان از آنها فقط توقع خانه داری و شست وشو و تمیز کردن را داشت اما یادتان باشد قرار است شما خاص ترین و تاثیرگذارترین زن زندگی همسرتان باشید؛ بنابراین سعی کنید نحوه شستن لباس ها و اتو کشیدن پیراهن های آقایان را یاد بگیرید و مطمئن باشید این مهارت کمک زیادی به شما خواهد کرد، زیرا قطعا یک روز مجبور به اتو کشیدن یقه لباس همسرتان خواهید شد.

مهارت چهارم:

ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی می تواند جوانی شما را تا سال ها تضمین کند. این مهارت به انگیزه و البته اراده ای قوی نیاز دارد و متاسفانه این نکته ای است که بسیاری از خانم ها به سادگی از کنارش می گذرند و آن را نادیده می گیرند. شما با ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی می توانید به همسرتان ثابت کنید در انتخاب شما اشتباه نکرده.

مهارت پنجم:

در جریان اخبار اقتصادی باشید.سعی کنید از خرج های اضافه بکاهید. ریش و قیچی دست شماست. می توانید کاری کنید که همسرتان ورشکسته شود یا پیشرفت مالی خوبی داشته باشد. مطمئن باشید اگر منجر به پیشرفت اقتصادی همسرتان شوید به نفع خودتان خواهد بود.

مهارت ششم:

هیچ وقت تاریخ مناسبت های مختلف، از سالگرد ازدواج تان تا روز تولد مادر شوهر یا حتی خواهرشوهرتان را فراموش نکنید؛ حتی می توانید با یک تماس ساده پشت تلفن به آنها تبریک بگویید؛ یک بار این را امتحان کنید و به چشم خودتان معجزه اش را ببینید. اگر یک بار این را امتحان کنید هیچ وقت فراموش نخواهید کرد.

قدم ششم:

بعد از اینکه رابطه شما راه درست خود را طی کرد و در مسیری که باید قرار گرفت وقت آن رسیده اطرافیانتان را مطلع کنید. تا قبل از این مرحله لزومی ندارد دوستانتان در جریان باشند و البته فراموش نکنید که همان قدر که دوستان و خانواده شما برایتان مهم است به همان اندازه هم باید دوستان و خانواده همسر آینده تان نیز مهم باشد.

این نکات را فراموش نکنید:

هیچ وقت سعی نکنید نامزدتان را از دوستانش جدا کنید. مردان از تمام شدن دوران مجردی شان هراسانند شما نباید از همان ابتدا به آنان طوری نشان دهید که گمان کنند دوره مجردی شان به پایان رسیده و دیگر وقت مهمانی رفتن هایشان تمام شده.

رابطه خودتان و همسرتان را به دوستان متاهل خلاصه کنید و از رفت وآمد با دوستان مجردتان خودداری کنید و از همسرتان هم بخواهید همین کار را انجام دهد.

در مورد دوستان صمیمی و خانواده همسر آینده تان حرف بدی نزنید. آقایان طاقت شنیدن بدگویی های زنانه را آن هم در مورد کسانی که دوستشان دارند ندارند. حتی اگر در ظاهر نشان ندهند اما باز هم از شما دلخور می شوند.

در نهایت یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب همسر برای مردان این است که از تنهایی رها شوند شما هم باید در رسیدن به این هدف به آنها کمک کنید نه اینکه طوری نشان دهید که گمان کنند قرار است بعد از ازدواج تنهاتر از قبل شوند.

قدم هفتم:

همان قدر که شما نیاز به دوست داشتن دارید مردان هم همین گونه هستند. اگر می خواهید تبدیل به ماندگارترین دوست همسرتان شوید به او نشان دهید که دوستش دارید و او را نسبت به این قضیه مطمئن کنید. مردان موجوداتی احساساتی هستند هرچند که زیاد ابراز احساسات نمی کنند.

چگونه ابراز احساسات کنیم:

احساسات شما هرقدر هم باشد در وهله اول باید به یاد داشته باشید که یاد بگیرید کنترل شان کنید. در غیر این صورت عواقب ناخوشایندی در انتظار شما و رابطه تان خواهد بود.

در ابراز احساسات تان سعی کنید هم از کلمات و هم از اعمالی که تاییدی در صحبت هایتان باشد استفاده کنید. همان طور که کلمات اگر عملی پشت آن نباشد بی فایده خواهد بود؛ عکس قضیه هم باید رعایت شود.

خرید هدیه در مواقعی که مناسبتی در پیش است امروز به صورت فعالیتی معمول در آمده؛ شما برای متفاوت بودن می توانید بدون مناسبت و تنها به بهانه اینکه همسرتان را دوست دارید برایش هدیه ای بگیرید. این هدیه می توانید حتی یک شاخه گل باشد.

بهترین روش برای نشان دادن احساسات و ابراز علاقه، توجه کردن به همسرتان و توجه کردن به حرف های اوست. این سخت ترین روش ابراز احساسات است که البته تاثیرگذارترین نیز است.

با همسر خود مثل یک کتاب رفتار کنید و فصل های خسته کننده او را اصلا نخوانید. «سونی اسمارت»

قدم هشتم:

درد دل کنید، چغلی نکنید!

شما باید سعی کنید در این قدم نشان دهید که علاوه بر روزهای خوب، در مشکلات نیز همراه او هستید. زندگی مشترک یا به عبارتی بهتر زندگی، مخلوطی از روزهای خوب و روزهای بد است و از آنجا که شما به غیر از شریک بودن در زندگی باید بهترین دوست هم باشید، بنابراین لازم است که نشان دهید نیمی از مشکلات متعلق به شماست.

در این قدم اشتباهاتی را که ممکن است مرتکب شوید، متذکر می شویم.
طبقه بندی: رازهای موفقیت، 

تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1392 | 12:25 ب.ظ | نویسنده : امیر شهریاری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گراف تولز