تبلیغات
بیا بگشای در بگشای دلتنگم - مردان خیانتکار را شناسایی کنید(فصل اول)

مردان خیانتکار را شناسایی کنید

امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های فکری بشر در تمامی جوامع بی وفایی در ارتباطات زناشویی است. مسئله ای که بازهم باوجود پنهان گری هریک از زوج ها مثل سوهانی روح آنها را می خراشد.

امروزه یکی از بزرگترین دغدغه های فکری بشر در تمامی جوامع بی وفایی در ارتباطات زناشویی است. مسئله ای که بازهم باوجود پنهان گری هریک از زوج ها مثل سوهانی روح آنها را می خراشد و گاهی حتی پس از سال ها زندگی مشترک و مونس یکدیگر بودن به نابودی آن زندگی منجر می شود.

بی وفایی در رابطه زناشویی ابعاد و بحث های مختلفی را شامل می شود که برای آگاهی از آنها در این شماره «نسل امروز» پای صحبت های «سارا منصفی»، روانشناس، نشستیم. در این مطلب قصد داریم ویژگی های شخصیتی و اجتماعی را معرفی کنیم و اگر قصد آشنایی و شناخت مردی را برای ازدواج دارید، باتوجه به آنها می توانید تصمیم بهتر و صحیح تری را بگیرید. هرچند امروزه مشکل وفادار نبودن همسر هم از سوی زنان و هم از سوی مردان دیده می شود. همچنین یک سری از این ویژگی های شخصیتی کلی است و به طور متقابل وجود آنها در زنان نیز، آنان را مستعد خیانت نسبت به طرف مقابل می کند.

عوامل زمینه ساز بی وفایی

به طور کلی برای بی وفایی در زندگی مشترک نمی توان یک عامل را برشمرد، بلکه فردی که نسبت به زندگی مشترک خود وفادار نیست و به عبارتی خیانت می کند، ترکیبی از ویژگی های فردی و اجتماعی را داراست. هرچند گاهی تنها یک اتفاق باعث این موضوع می شود و فرد را در شرایطی قرار می دهد که ناگزیر دست به خیانت بزند، اما اگر ریشه یابی های لازم در این زمینه صورت بگیرد به مجموعه ای از عوامل چون کمبودهای شخصیتی، محیط خانواده، جامعه و آموزش هایی که فرد از جامعه دریافت کرده، تجربه های فردی و ویژگی های شخصیتی می رسیم. همچنین نباید فراموش کرد که همیشه چند عامل فرد را مستعد خیانت کردن می کند و نمی توان تنها به یک عامل یا ویژگی استناد کرد؛ بنابراین اگر فردی که قصد ازدواج با او را دارید، یکی از این ویژگی ها را دارا بود، نمی توانید به راحتی این احتمال را بدهید که او حتما به شما خیانت خواهد کرد.

1.مردان بی صبر

این مسئله که آیا ویژگی صبوری و خویشتن داری در فردی شکل گرفته است یا نه، از دیگر نکته های مهم در مسئله سنجش احتمال بی وفا بودن یک فرد است. البته در این مسئله تاحدودی عوامل تربیتی و جامعه نیز تاثیرگذار هستند. برای مثال باید دید آیا فرد تحمل شرایط نامطلوبش را دارد و اگر در جمعی خیلی به او خوش نمی گذرد، بازهم حاضر است آن جمع را تحمل کند یا نه.

2.مردان آزادی طلب

به طور کلی هر فردی یک سری نیازهای طبیعی مانند نیاز به تفریح، آزادی و رعایت حریم شخصی اش از سوی دیگران را دارد، اما اگر لذت جویی و آزادی فردی بیش از اندازه بالا باشد و نخواهد هیچ چیز او را محدود کند و حتی به همسرش هم نسبت به مسائلی مانند اینکه کجا می رود، چه می کند یا چرا کاری را انجام می دهد، توضیحی ارائه کند، بازهم چنین افرادی مستعد خیانت کردن هستند.

3.مردان غیرمطمئن

شک داشتن به رابطه از همان ابتدا، مطمئن نبودن فرد نسبت به انتخاب همسر یا اصولی که برای ازدواج در نظر گرفته هم می تواند نشان دهنده آن باشد که فردی مستعد خیانت کردن به همسر خود است.

4.مردان ریسک پذیر

این مسئله که فرد در زندگی ریسک پذیر باشد یا نه، او را مستعد خیانت و بی وفایی می کند. در حقیقت افرادی هستند که ریسک پذیرترند و حتی به این موضوع هم می اندیشند که اگر قضیه بی وفایی آنها برای همسرشان فاش شود، چه چیزهایی را از دست می دهند.

به بیان دیگر این زندگی تا چه اندازه برایم ارزشمند است و با بی وفایی نسبت به همسرم چه چیزهایی را از دست می دهم یا اصلا نسبت به زندگی ام بی تفاوت هستم. به طور کلی می توان گفت وابستگی زوج ها نسبت به یکدیگر، رابطه آنها را حفظ می کند و منظور از این وابستگی ها، وابستگی های مثبت است. گاهی هم افراد خیانت می کنند، چراکه فکر می کنند، چیزی را در این زندگی از دست نمی دهند یا اصلا چیزی ندارند که بخواهند آن را از دست بدهند.


طبقه بندی: سبك زندگی، 

تاریخ : سه شنبه 3 دی 1392 | 12:00 ب.ظ | نویسنده : امیر شهریاری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گراف تولز