تبلیغات
بیا بگشای در بگشای دلتنگم - به دنیا آوردنِ خویشتن

کارِ انسان در زندگی ، به دنیا آوردنِ خویشتن است تا آن کسی شود که توانایی اش را دارد و جایی را پر کند که هیچ کسِ دیگر توانِ پر کردنِ آن را ندارد.در این مسیر باید همگام و همراه با آموزگارِ طبیعت، صبر و شکیبایی را اموخت.صبوری بسیار بیش تر از یک فضیلت است ، رازِ طبیعت در رشد و شکوفایی بذر ها و گیاهان و بالندگیِ جنینِ جانداران صبوری است.

طبیعت در رشد بسیار شکیبا ولی در عینِ حال پویا و در حرکت است.همه چیز در طبیعت با ضرباهنگی آهسته ولی پیوسته در جریان و رشد است.در مسیرِ به دنیا آوردنِ خویشتن که همانا یگانه وظیفۀ ماست توصیۀ جوزف کمبل یونگینِ شهیر بسیار موثر و نزدیک ترین پیام به حقیقت است: «مسیرِ موفقیت ، از درۀ فروتنی ، سربالاییِ صبوری و بیابان هایِ پهناورِ پشتکار می گذرد ، و تا کنون هیچ راهِ میان برای آن کشف نشده است.» در مسیرِ به دنیا آوردنِ خویشتن فرد ممکن است تنها 3 اشتباه بکند : -کم صبری و با عجله و شتابان پیش رفتن،
-آغاز نکردن و دست به هیچ اقدامی نزدن،
-تا مقصد پیگیر نبودن و متعهدانه پیش نرفتن.

بعد از آموختنِ صبر و شکیبایی مشکل ترین کار ، تصمیم به اقدام و عمل کردن است ، باقی فقط پی گیری و پشتکار داشتن است.می توان اختیار زندگی را در دست گرفت و سانت به سانت آن را با صبر ولی با گام هایی محکم و استوار ساخت.در این جریان پاداشِ هر گامی ، خودِ آن گام است.

به دنیا آوردنِ خویشتن وظیفه ایست که صرفاً نباید به آن علاقه مند بود بلکه باید به آن متعهد بود.علاقۀ صرف ، ما را وابسته به شرایطِ مساعدِ بیرونی می کند.ولی تعهدِ ما به خویشتن از ما انسانی فراتر از یک موجودِ خنثی می سازد و از ما انسانی اثر گذار ، زنده و پویا می سازد.

تعهدِ ما به خویشتن نقطۀ شروعِ تغییرِ آگاهی است ، نقطۀ شروعی که از همان جا جوانه هایِ رشد و بالندگی سر بر می آورد و نطفۀ عزم به «خود شدن »بسته می شود. به موازاتِ میزانِ هشیاریِ ما در هستی «بزرگی یافتن » یا همان «خود شدن » امکان پذیر می شود.رخوت و بی تحرکی خارج شدن از مسیرِ هشیار و در نتیجه دور ماندن از تعهد است .باید بدانیم که هیچ رشدی و هیچ خلاقیتی در لایه های خنثی و پر رخوت به دنیا نمی آید.

کارِ ما این است که در مسیری که زمینۀ والاتری را برایِ بودنمان فرا می خواند با صبر ، شکیبایی ، تعهد و پشتکار به سویِ زندگیِ ارزشمند و پر معنا پیش برویم.
طبقه بندی: رازهای موفقیت، 

تاریخ : پنجشنبه 15 مرداد 1394 | 11:42 ق.ظ | نویسنده : امیر شهریاری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گراف تولز